Mecz na remis, a jednak porażka

KS Rymer po dobrej serii dwóch zwycięstw (z Nędzą i Lubomią) i remisie (Zaborze) liczył na kolejne punkty. Tym razem do Niedobczyc przyjechała drużyna z czuba tabeli ligi okręgowej – Drama Zbrosławice. W pierwszym meczu nasza drużyna uległa nieznacznie na wyjeździe 1:2 i można było się spodziewać wyrównanego spotkania. W Rymerze jednak zabrakło tego dnia Marcina Moskala, Darka Odona i Dawida Szymały.

Spotkanie rozpoczęło się od nerwowej gry z obu stron, co dość szybko zemściło się na naszej drużynie. W jedenastej minucie, w polu karnym doszło do zamieszania, co skrzętnie i bez skrupułów wykorzystał zawodnik Dramy – Marcin Paszek. W kolejnych minutach zamiast atakować bramkę Zbrosławic musieliśmy się bronić, bo goście nabrali przysłowiowego wiatru w żagle. Na szczęście do przerwy wynik nie uległ zmianie.W drugiej połowie role się odwróciły. To Rymer nie schodził z połowy piłkarzy Dramy. Niestety brakło w tym wszystkim precyzji – stuprocentowej okazji nie wykorzystał Tomasz Goczoł. W Innej akcji, po dośrodkowaniu Szymona Adama, futbolówka przeleciała przez całe pole karne. Dogodne sytuacje miał także Marcin Moskal i Jakub Czarnecki. Wszystko wskazywało na to, że piłkarze Rymera doprowadzą do wyrównania. Niestety, piłka nożna jest nieprzewidywalna. W 88 minucie po rykoszecie, piłkę do własnej bramki skierował Roland Kachel. Było 0:2.Tym samym Drama wywozi z Niedobczyc trzy punkty, a Rymer jest już myślami w Przyszowicach, gdzie w najbliższą sobotę (28.04, godz. 17:00) rozegra mecz z tamtejszą Jednością.

RYMER RYBNIK – DRAMA ZBROSŁAWICE 0-2 (0-1)

0-1 11min. Marcin Paszek
0-2 88min. Roland Kachel (samobójcza)

Rymer Rybnik: Tomasz Goczoł (82 Błażej Pyszny) – Rafał Herda, Jakub Czarnecki, Mateusz Myler (28 Mateusz Sałbut), Artur Molęda, Michał Łagoda, Roland Kachel, Szymon Adam, Marcin Moskal, Robert Sitko (77 Remigiusz Ciepły), Krzysztof Piełka
Drama Zbrosławice: Marcin Paszek (70 Dominik Halama) – Marcin Musioł, Piotr Chmurczyk (65 Kamil Zachnik), Rafał Lewandowski, Marcin Wujek, Michał Chmurczyk, Adam Kurkowski (86 Łukasz Paździorek), Artur Koschny, Ariel Lindner, Mateusz Mrożek, Damian Cziba (65 Marcel Panak)