Rymer liderem!

Drużyna z Niedobczyc podbudowana wysokim zwycięstwem na wyjeździe z Naprzodem Rydułtowy (0:8), podejmowała u siebie beniaminka z Lipin, który sprawił już kilka niespodzianek w rozgrywkach.  Tego dnia trener Podolak nie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników Przemysława Pitrego i Ołeksandra Szeweluchina, którzy odbywają staż trenerski w Madrycie. Nie był to jednak duży problem, gdyż kadra Rymera jest bardzo szeroka. W strugach deszczu mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 30 minutach prowadzili już 3:0 po dwóch trafieniach Dariusza Odona i jednym Szymona Plewki. Kontaktowego gola w 52 minucie zdobył Tomasz Kaczmarczyk, ale szybka odpowiedź Szymona Adama (56 min.) ostudziła zapały Naprzodu. W 82 minucie Aleksander Kwiek podwyższył na 5:1, a kropkę na i postawił Odon, dla którego była to już 16 bramka w sezonie. Tym samym jest to najskuteczniejszy piłkarz ligi okręgowej.

Rymer w ligowej tabeli przeskoczył Unię Książenice, która zremisowała z Jednością Przyszowice 1:1.

KS Rymer Rybnik – ŚKS Naprzód Lipiny 6:1 (3:0)

Bramki: Dariusz Odon 16., 19., 90., Szymon Plewka 30., Szymon Adam 56., Aleksander Kwiek 82. – Tomasz Kaczmarek 52.

Rymer: Michał Łagoda, Szymon Adam, Artur Molęda, Krzysztof Sierny, Robert Sitko (69. Dawid Szymała), Mateusz Sałbut (62. Jakub Czarnecki), Aleksander Kwiek, Szymon Plewka (65. Kacper Powiecko), Marcin Moskal (87. Miłosz Sierny), Dariusz Odon, Mateusz Marcol. Trener: Michał Podolak.

Naprzód: Piotr Sokołowski, Przemysław Maciejewski, Patryk Jeziorski, Roman Gawenda, Grzegorz Szpitol, Marek Błaszkiewicz, Robert Pleszak (70. Daniel Środa), Sebastian Wieglisiński (70. Krzysztof Rogala), Adrian Dalka, Tomasz Kaczmarek, Daniel Gondek. Trener: Grzegorz Wagner.