Trener dał pograć młodym

W Niedobczycach tamtejszy Rymer, w ramach drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik, zmierzył się z Gwiazdą Skrzyszów. Rybniczanie przegrali, jednak wydarzeniem meczu był powrót po 20 latach do Rymera, Aleksandra Kwieka.

Kwiek miał za zadanie kierować na boisku młodą drużyną. Grali m.in. chłopcy z roczników 98-02. W pierwszej połowie kibice zobaczyli jednego gola autorstwa Bartosza Lubszczyka. Prowadzenie Gwiazdy utrzymało się do przerwy. W 54. minucie 18-letni Szymon Plewka dał nadzieję gospodarzom wyrównując wynik meczu. Później do głosu ponownie doszli piłkarze ze Skrzyszowa. Najpierw prowadzenie odzyskał Wojciech Oślizło, a kilka minut później wynik podwyższył Mirosław Stabla. Gwiazda zameldowała się w trzeciej rundzie pucharowej.

Rymer Rybnik – Gwiazda Skrzyszów 1:3 (0:1)

Szymon Plewka 54. – Bartosz Lubszczyk 19., Wojciech Oślizło 67., Mirosław Stabla 74.

Żółta kartka: Karol Szuła (Gwiazda)

Rymer: Michał Łagoda – Krzysztof Sierny, Mateusz Myler, Miłosz Sierny, Artur Molęda, Remigiusz Ciepły (61. Robert Sitko), Szymon Plewka, Dawid Szymała, Błażej Pyszny (46. Mateusz Plewka), Aleksander Kwiek, Tomasz Goczoł (61. Mateusz Sałbut). Trener: Michał Podolak.

Gwiazda: Dawid Politowicz – Wojciech Jureczko, Bartosz Lubszczyk, Paweł Mołdrzyk, Wojciech Oślizło (65. Szymon Wątroba), Krzysztof Oślizło, Mirosław Stabla, Michał Szczerbiak, Karol Szuła (65. Tomasz Tomiczek), Wojciech Szuła, Bartosz Hudek. Trener: Bartosz Hudek.

Źródło: sport.nowiny.pl